Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Desteği​

Platin huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak bedensel yetersizliği ve çevreye uyumsuzluğu olan sakinlerimizin fiziksel, ruhsal ve sosyal potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve topluma geri kazandırma amaçlı fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği verilmektedir.

Ne Yapıyoruz ?

Fizyoterapistimiz eşliğinde haftada iki gün, sakinlerimize toplu olarak egzersiz programı uygulanmaktadır. Böylelikle sakinlerimiz yaşa bağlı olarak gelişen artrit, osteoporoz ile kalça, diz ve eklemlerde gelişen hareket kısıtlılığı vb. problemler için etkin önleyici bir sağlık programına tabi tutulmaktadır.

Ameliyat veya felç geçmişi olan sakinlerimizin hareket kısıtlarının en aza indirilmesi adına palyatif bakım bölümünde kalan hastalarımız için yatak egzersizleri yaptırılmaktadır.

Düzenli Egzersizler...

Düzenli egzersizler ile sakinlerimizin hareket kapasiteleri arttırıldığı gibi denge problemleri azaltarak düşmeye bağlı yaralanmaları önlemeyi amaçlamaktadır.

Merkezimiz ayrıcalıklarla doludur...

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezimizde ayrıca elektroterapi cihazı, omuz çarkı, denge barı, parmak merdiveni vb. ekipmanları ve altyapısı ile sakinlerimize hizmet verilen bir birimimiz de bulunmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Pazar: 7 Gün 24 Saat

Tesisimize Bekliyoruz.

Özel Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Yeşilova Mahallesi 6244 Sok. No:128-128/A Bornova/İZMİR
Phone:0232 4584828
Gsm:0542 6527712
Email: info@platinhuzurevi.com