Palyatif Bakım

İzmir Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi 24 saat sağlık personeli, uygun tıbbi ekipman desteği ile uzman hekimlerimizin takibinde palyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Merkezimizde 24 saat sağlık personeli ve uygun tıbbi ekipman desteği ile uzman hekimlerimizin takibinde palyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Palyatif bakım odalarında kalan hastalarımızın genellikle hareket kısıtlılığı olduğu için beslenme, kişisel bakım, yatak banyosu, alt değiştirme, yatış pozisyonu verme vb. ihtiyaçlarının tamamı odasında karşılanmaktadır. Yatağa bağımlı kaldığı için merkezimize gelmeden yatak yarası oluşmuş hastaların yatak yaralarının bakımı ve pansumanları da sağlık personelimiz tarafından yapılmaktadır.

Ameliyat veya felç geçmişi nedeniyle yatağa bağlı olan sakinlerimizin hareket kısıtlarının en aza indirilmesi adına fizyoterapist eşliğinde yatak egzersizleri yaptırılmaktadır.

Alzheimer, Demans, Parkinson, Paralizi, Pleji vb rahatsızlıkları bulunan; dekübitis tanılı, kolostomili, ağız yoluyla beslenemeyen PEG’li ve nazogastrik sondalı veya ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan kişilerin bakımları da tıbbi altyapısı hazırlanmış palyatif bakım odalarımızda karşılanmaktadır.

Palyatif bakım hizmetlerine ek olarak sağlık personelimiz tarafından diğer tıbbi hizmetler de verilmektedir;

Enjeksiyon uygulamaları
İlaç takibi
Serum takma ve takibi
İnfüzyon
Yara bakımı ve pansuman
Sonda ve katater uygulaması
Kolostomi ve stoma bakımı
Tansiyon ve kan şekeri ölçümleri
PEG Bakımı

Uzman hekimlerimizin sürekli takibinde bulunan palyatif bakım hastalarımız gerekli durumlarda ileri tetkik ve tedavilerinin yapılması için üst basamak kuruluşlara ambulans ile sevkleri de sağlanmaktadır.